  • SQCB7M3R0BATWE
SQCB7M3R0BATWE
advertisement
Manufacturer No:
SQCB7M3R0BATWE
HK JDW NO:
66-SQCB7M3R0BATWE
Description:
3pF Ceramic Capacitor 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Step5Bar-code shipping tag
SQCB7M3R0BATWE
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    3pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    Waffle Pack
  • Depth
    2.79mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Size Code
  • Positive Tolerance
    3.3333%
  • Negative Tolerance
    3.3333%
  • Height
    762μm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm