  • SQCB7M470FAT1A
SQCB7M470FAT1A
advertisement
Manufacturer No:
SQCB7M470FAT1A
HK JDW NO:
66-SQCB7M470FAT1A
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
47pF Ceramic Capacitor 1% 90ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
SQCB7M470FAT1A
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    90ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Size Code
    1111
  • Height
    762μm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm