  • SQCB7M4R7BAT1A
SQCB7M4R7BAT1A
advertisement
Manufacturer No:
SQCB7M4R7BAT1A
HK JDW NO:
66-SQCB7M4R7BAT1A
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
Description:
SQ 4.7pF Ceramic Capacitor ±0.1pF M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCB7M4R7BAT1A
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    2.79mm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SQ
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    M
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Capacitance
    4.7pF