  • SQCB9M161GAJME
SQCB9M161GAJME
advertisement
Manufacturer No:
SQCB9M161GAJME
HK JDW NO:
66-SQCB9M161GAJME
Package:
1111 (2828 Metric)
Datasheet:
SQCB9M161GAJME
Description:
SQ 160pF Ceramic Capacitor ±2% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~175°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCB9M161GAJME
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~175°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    no
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    M
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    160pF
  • Voltage - Rated DC
    300V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    2.79mm
  • Height
    762μm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm