  • SQCBEA102MAJME\500
SQCBEA102MAJME\500
advertisement
Manufacturer No:
SQCBEA102MAJME\500
HK JDW NO:
66-SQCBEA102MAJME\500
Description:
1nF 150V Ceramic Capacitor 20% Ceramic
Step5Bar-code shipping tag
SQCBEA102MAJME\500
  • Package / Case
    Ceramic
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Height
    762μm
  • Length
    2.79mm
  • Width
    2.79mm