  • SQCBEM102JAJME
SQCBEM102JAJME
advertisement
Manufacturer No:
SQCBEM102JAJME
HK JDW NO:
66-SQCBEM102JAJME
Datasheet:
SQCBEM102JAJME
Description:
SQ 1000pF Ceramic Capacitor ±5% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCBEM102JAJME
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
    1111 (2828 Metric)
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    M
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    150V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    2.79mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    762μm
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm
  • Thickness
    2.5908mm