  • SQCBEM681KATME\500
SQCBEM681KATME\500
advertisement
Manufacturer No:
SQCBEM681KATME\500
HK JDW NO:
66-SQCBEM681KATME\500
Description:
SQ 680pF 150V Ceramic Capacitor ±10% M 0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
SQCBEM681KATME\500
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.79mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±10%
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    150V
  • Capacitance
    680pF
  • Thickness (Max)
    0.102 2.59mm