  • SQCSVA300FAT1A
SQCSVA300FAT1A
advertisement
Manufacturer No:
SQCSVA300FAT1A
HK JDW NO:
66-SQCSVA300FAT1A
Description:
30pF 250V Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
SQCSVA300FAT1A
    0603
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    1%
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Additional Feature
    STANDARDS: MIL-PRF-123, MIL-PRF-55681
  • HTS Code
  • Capacitance
    30pF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    813μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.762mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.813mm