  • SQCSVA3R3AAT1A
SQCSVA3R3AAT1A
advertisement
Manufacturer No:
SQCSVA3R3AAT1A
HK JDW NO:
66-SQCSVA3R3AAT1A
Description:
3.3pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Step5Bar-code shipping tag
SQCSVA3R3AAT1A
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    0603
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    STANDARDS: MIL-PRF-123, MIL-PRF-55681
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    813μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    1.5152%
  • Negative Tolerance
    1.5152%
  • Height
    762μm
  • Length
    1.6mm