  • SQCSVA4R3BAT1A\500
SQCSVA4R3BAT1A\500
advertisement
Manufacturer No:
SQCSVA4R3BAT1A\500
HK JDW NO:
66-SQCSVA4R3BAT1A\500
Description:
4.3pF 250V Ceramic Capacitor 0603
Step5Bar-code shipping tag
SQCSVA4R3BAT1A\500
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
    0603
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    4.3pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    813μm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    762μm
  • Length
    1.6mm