  • SQCSVA4R7BAT1A\1K
SQCSVA4R7BAT1A\1K
advertisement
Manufacturer No:
SQCSVA4R7BAT1A\1K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SQCSVA4R7BAT1A\1K
Package:
0603
Datasheet:
Description:
4.7pF 250V Ceramic Capacitor 0603
Step5Bar-code shipping tag
SQCSVA4R7BAT1A\1K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    4.7pF
  • Depth
    813μm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1.6mm