  • SQM10SJB-200K
SQM10SJB-200K
advertisement
Manufacturer No:
SQM10SJB-200K
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SQM10SJB-200K
Package:
Radial
Datasheet:
SQM10SJB-200K
Description:
200kOhm, 10W, Ceramic,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQM10SJB-200K
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SQM
  • Size / Dimension
    0.630Lx0.472W 16.00mmx12.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    200kOhm
  • Composition
    Ceramic
  • Power (Watts)
    10W
  • Height Seated (Max)
    1.437 36.50mm