  • SQM500JB-1R5
SQM500JB-1R5
advertisement
Manufacturer No:
SQM500JB-1R5
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SQM500JB-1R5
Package:
Radial
Datasheet:
SQM500JB-1R5
Description:
1.5Ohm, 5W, Ceramic,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQM500JB-1R5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SQM
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    1.5Ohm
  • Composition
    Ceramic
  • Power (Watts)
    5W
  • Height Seated (Max)
    1.043 26.50mm