  • SQP200JB-750R
SQP200JB-750R
advertisement
Manufacturer No:
SQP200JB-750R
HK JDW NO:
898-SQP200JB-750R
Datasheet:
SQP200JB-750R
Description:
750Ohm, 2W, Metal Oxide Film,
Step5Bar-code shipping tag
SQP200JB-750R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.276 Squarex0.709L 7.00mmx18.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    750Ohm
  • Composition
    Metal Oxide Film
  • Power (Watts)
    2W