  • SQP25AJB-75R
SQP25AJB-75R
advertisement
Manufacturer No:
SQP25AJB-75R
HK JDW NO:
898-SQP25AJB-75R
Datasheet:
SQP25AJB-75R
Description:
75Ohm, 25W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
SQP25AJB-75R
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.551 x 0.512 Rectangularx2.362L 14.00mmx13.00mmx60.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    ±300ppm/°C
  • Resistance
    75Ohm
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    25W