  • SQR-SD2I-1G667SN
SQR-SD2I-1G667SN
advertisement
Manufacturer No:
SQR-SD2I-1G667SN
Manufacturer:
Advantech Corp
HK JDW NO:
18-SQR-SD2I-1G667SN
Package:
200-SODIMM
Datasheet:
SQR-SD2I-1G667SN
Description:
DRAM Module DDR2 SQRAM 1Gbyte 200SODIMM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQR-SD2I-1G667SN
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Socket
  • Package / Case
    200-SODIMM
  • Number of Pins
    200
  • Published
    2014
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Operating Supply Voltage
    1.8V
  • Max Supply Voltage
    1.9V
  • Min Supply Voltage
    1.7V
  • Memory Size
    1GB
  • Speed
    667Mb/s
  • Memory Type
    DDR2 SDRAM
  • Max Frequency
    667MHz