  • SQS16B1002GSLF
SQS16B1002GSLF
advertisement
Manufacturer No:
SQS16B1002GSLF
Manufacturer:
TT Electronics/BI
HK JDW NO:
860-SQS16B1002GSLF
Package:
16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
SQS16B1002GSLF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SQS16B1002GSLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SSOP (0.154, 3.90mm Width)
  • Number of Pins
    16
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Published
    2012
  • Series
    SQSxxB
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.154W 4.89mmx3.90mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    16
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    10kOhm
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Subcategory
    Array/Network Resistors
  • Technology
    THIN FILM
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    ARRAY/NETWORK RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.1W
  • Working Voltage
    100V
  • Number of Resistors
    15
  • Circuit Type
    Bussed
  • Power Per Element
    100mW
  • Height Seated (Max)
    0.069 1.75mm