  • SR071A100JARTR2
SR071A100JARTR2
advertisement
Manufacturer No:
SR071A100JARTR2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SR071A100JARTR2
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
10pF Ceramic Capacitor 5% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
SR071A100JARTR2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Dipped
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    3.81mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    3.81mm