  • SR0805MR-7W330RL
SR0805MR-7W330RL
advertisement
Manufacturer No:
SR0805MR-7W330RL
HK JDW NO:
898-SR0805MR-7W330RL
Datasheet:
SR0805MR-7W330RL
Description:
SR Series, Thick Film, 330Ohm, 0.25W 1/4W, ±20%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
SR0805MR-7W330RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    330Ohm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm