  • SR121C232ZAA
SR121C232ZAA
advertisement
Manufacturer No:
SR121C232ZAA
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SR121C232ZAA
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
SkyCap® SR 2300pF 100V Ceramic Capacitor -20% +80% X7R 0.150Lx0.150W 3.81mmx3.81mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR121C232ZAA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Series
    SkyCap® SR
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.81mmx3.81mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    2300pF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    3.81mm