  • SR122A150GAA
SR122A150GAA
advertisement
Manufacturer No:
SR122A150GAA
HK JDW NO:
66-SR122A150GAA
Description:
SkyCap® SR 15pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.150Lx0.150W 3.81mmx3.81mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR122A150GAA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.81mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±2%
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    15pF
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    3.81mm