  • SR122A220JARTR1
SR122A220JARTR1
advertisement
Manufacturer No:
SR122A220JARTR1
HK JDW NO:
66-SR122A220JARTR1
Description:
SkyCap® SR 22pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.150W 3.81mmx3.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Quantity:
In Stock : 5223
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
SR122A220JARTR1
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.81mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    22pF
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm
  • Length
    3.81mm