  • SR122A470JAR
SR122A470JAR
advertisement
Manufacturer No:
SR122A470JAR
HK JDW NO:
66-SR122A470JAR
Description:
SkyCap® SR 47pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.150Lx0.150W 3.81mmx3.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR122A470JAR
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SkyCap® SR
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.81mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±5%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    47pF
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm
  • Length
    3.81mm