  • SR122A5R6DAR
SR122A5R6DAR
advertisement
Manufacturer No:
SR122A5R6DAR
HK JDW NO:
66-SR122A5R6DAR
Description:
SkyCap® SR 5.6pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.150Lx0.150W 3.81mmx3.81mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR122A5R6DAR
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SkyCap® SR
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.81mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Capacitance
    5.6pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm
  • Length
    3.81mm
  • Width
    2.54mm