  • SR125E104MARTR2
SR125E104MARTR2
advertisement
Manufacturer No:
SR125E104MARTR2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SR125E104MARTR2
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
SkyCap® SR 0.1μF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.150Lx0.150W 3.81mmx3.81mm 10°C~85°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR125E104MARTR2
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SkyCap® SR
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.150W 3.81mmx3.81mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    2.54mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Flat
  • Height Seated (Max)
    0.100 2.54mm