  • SR151A151KARTR2
SR151A151KARTR2
advertisement
Manufacturer No:
SR151A151KARTR2
HK JDW NO:
66-SR151A151KARTR2
Description:
150pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR151A151KARTR2
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2013
  • Tolerance
    10%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    1510
  • Height
    3.81mm
  • Width
    3.81mm
  • Thickness
    2.54mm