  • SR151A2R2DAA
SR151A2R2DAA
advertisement
Manufacturer No:
SR151A2R2DAA
HK JDW NO:
66-SR151A2R2DAA
Description:
SkyCap® SR 2.2pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR151A2R2DAA
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.150Lx0.100W 3.81mmx2.54mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    2.2pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Spacing
    0.100 2.54mm
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Height
    3.81mm
  • Height Seated (Max)
    0.150 3.81mm
  • Thickness
    2.54mm