  • SR151A470JARTR2
SR151A470JARTR2
advertisement
Manufacturer No:
SR151A470JARTR2
HK JDW NO:
66-SR151A470JARTR2
Description:
47pF 100V Ceramic Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR151A470JARTR2
  • Height
    3.81mm
  • Width
    3.81mm
  • Thickness
    2.54mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    Radial
  • Published
    2013
  • Tolerance
    5%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2.54mm