  • SR152A390JARTR1
SR152A390JARTR1
advertisement
Manufacturer No:
SR152A390JARTR1
HK JDW NO:
66-SR152A390JARTR1
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
39pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR152A390JARTR1
    Select All
  • Factory Lead Time
    111 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Published
    2013
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    3.81mm
  • Width
    3.81mm
  • Thickness
    2.54mm