  • SR155A151FARTR1
SR155A151FARTR1
advertisement
Manufacturer No:
SR155A151FARTR1
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SR155A151FARTR1
Package:
Datasheet:
Description:
150pF Ceramic Capacitor
Step5Bar-code shipping tag
SR155A151FARTR1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Height
    3.81mm
  • Width
    3.81mm
  • Thickness
    2.54mm