  • SR201A101FARTR1
SR201A101FARTR1
advertisement
Manufacturer No:
SR201A101FARTR1
HK JDW NO:
66-SR201A101FARTR1
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
100pF Ceramic Capacitor 1% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR201A101FARTR1
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    1%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm