  • SR201A220JAR
SR201A220JAR
advertisement
Manufacturer No:
SR201A220JAR
HK JDW NO:
66-SR201A220JAR
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22pF Ceramic Capacitor 5% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR201A220JAR
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    2.54mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm