  • SR211C104KAA3265
SR211C104KAA3265
advertisement
Manufacturer No:
SR211C104KAA3265
HK JDW NO:
66-SR211C104KAA3265
Description:
100nF 100V Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
SR211C104KAA3265
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Height
    5.08mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    5.08mm