  • SR211C682JAA
SR211C682JAA
advertisement
Manufacturer No:
SR211C682JAA
HK JDW NO:
66-SR211C682JAA
Datasheet:
SR211C682JAA
Description:
SR21/59(100V,C) 6.8nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR211C682JAA
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SR21/59(100V,C)
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    6.8nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Size Code
    2012
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm