  • SR211C822KAA
SR211C822KAA
advertisement
Manufacturer No:
SR211C822KAA
HK JDW NO:
66-SR211C822KAA
Datasheet:
SR211C822KAA
Description:
8.2nF 100V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR211C822KAA
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.2nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
    508 μm
  • Custom Capabilities
    Capacitance, Leads, Consult Factory
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm