  • SR211E224MAATR1
SR211E224MAATR1
advertisement
Manufacturer No:
SR211E224MAATR1
HK JDW NO:
66-SR211E224MAATR1
Datasheet:
SR211E224MAATR1
Description:
SR21/59(100V,E) 220nF Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR211E224MAATR1
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    SR21/59(100V,E)
  • Published
    2013
  • Tolerance
    20%
    yes
  • Part Status
    Active
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    No
  • Size Code
    2012
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm