  • SR211E334MAR
SR211E334MAR
advertisement
Manufacturer No:
SR211E334MAR
HK JDW NO:
66-SR211E334MAR
Datasheet:
SR211E334MAR
Description:
SkyCap® SR 0.33μF Ceramic Capacitor ±20% Z5U 0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm 10°C~85°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR211E334MAR
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Radial
  • Operating Temperature
    10°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SkyCap® SR
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.125W 5.08mmx3.18mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Kinked
  • Height
    5.08mm
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm
  • Thickness
    3.17mm