  • SR212A360GAA
SR212A360GAA
advertisement
Manufacturer No:
SR212A360GAA
HK JDW NO:
66-SR212A360GAA
Package:
Radial
Datasheet:
SR212A360GAA
Description:
36pF 200V Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR212A360GAA
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    2%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    36pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Multilayer
    No
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm