  • SR215A681KARTR1
SR215A681KARTR1
advertisement
Manufacturer No:
SR215A681KARTR1
HK JDW NO:
66-SR215A681KARTR1
Description:
680pF Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR215A681KARTR1
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm