  • SR215C102KARAP2
SR215C102KARAP2
advertisement
Manufacturer No:
SR215C102KARAP2
HK JDW NO:
66-SR215C102KARAP2
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
SR215C102KARAP2
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Published
    2015
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Height
    5.08mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    3.175mm