  • SR215C563KAR
SR215C563KAR
advertisement
Manufacturer No:
SR215C563KAR
HK JDW NO:
66-SR215C563KAR
Description:
56nF Ceramic Capacitor 10% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR215C563KAR
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    56nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm