  • SR215E333MAR
SR215E333MAR
advertisement
Manufacturer No:
SR215E333MAR
HK JDW NO:
66-SR215E333MAR
Description:
33nF 50V Ceramic Capacitor 20%
Step5Bar-code shipping tag
SR215E333MAR
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2013
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Termination
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Height
    5.08mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    5.08mm
  • Thickness
    3.17mm