  • SR215E474MARAP2
SR215E474MARAP2
advertisement
Manufacturer No:
SR215E474MARAP2
HK JDW NO:
66-SR215E474MARAP2
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
470nF 50V Ceramic Capacitor 20% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
SR215E474MARAP2
  • Package / Case
    Dipped
  • Published
    2015
  • Tolerance
    20%
    Not Applicable
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    3.175mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Height
    5.08mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    5.08mm