  • SR2512MK-074R3L
SR2512MK-074R3L
advertisement
Manufacturer No:
SR2512MK-074R3L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-SR2512MK-074R3L
Package:
2512 (6432 Metric)
Datasheet:
SR2512MK-074R3L
Description:
SR Series, Thick Film, 4.3Ohm, ±20%, -55°C~155°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SR2512MK-074R3L
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    2512 (6432 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    SR
  • Size / Dimension
    0.250Lx0.122W 6.35mmx3.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    4.3Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Max Power Dissipation
    1W
  • Height
    660.4μm
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm