  • SR301C684MARTR2
SR301C684MARTR2
advertisement
Manufacturer No:
SR301C684MARTR2
HK JDW NO:
66-SR301C684MARTR2
Description:
680nF 100V Ceramic Capacitor 20%
Step5Bar-code shipping tag
SR301C684MARTR2
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Height
    7.62mm
  • Width
    7.62mm
  • Thickness
    3.81mm