  • SR305E684MAAAP1
SR305E684MAAAP1
advertisement
Manufacturer No:
SR305E684MAAAP1
HK JDW NO:
66-SR305E684MAAAP1
Datasheet:
SR305E684MAAAP1
Description:
680nF 50V Ceramic Capacitor 20% Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR305E684MAAAP1
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    680nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Dielectric
    Z5U
  • Height
    7.62mm
  • Width
    7.62mm
  • Thickness
    3.81mm