  • SR508C224KAR
SR508C224KAR
advertisement
Manufacturer No:
SR508C224KAR
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SR508C224KAR
Description:
220nF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
SR508C224KAR
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    220nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    12.7mm
  • Width
    12.7mm
  • Thickness
    5.08mm