  • SR595C471KAATR2
SR595C471KAATR2
advertisement
Manufacturer No:
SR595C471KAATR2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SR595C471KAATR2
Description:
470pF Ceramic Capacitor 10%
Step5Bar-code shipping tag
SR595C471KAATR2
    Select All
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    3.175mm
  • Length
    5.08mm
  • Width
    5.08mm