  • SR625C104KARTR1
SR625C104KARTR1
advertisement
Manufacturer No:
SR625C104KARTR1
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-SR625C104KARTR1
Package:
Dipped
Datasheet:
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10% Dipped
Step5Bar-code shipping tag
SR625C104KARTR1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Length
    5.33mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Dipped
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Depth
    3.175mm