  • SR651E334MARTR2
SR651E334MARTR2
advertisement
Manufacturer No:
SR651E334MARTR2
HK JDW NO:
66-SR651E334MARTR2
Description:
330nF 100V Ceramic Capacitor 20% -56/+22% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
SR651E334MARTR2
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    -56/+22% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    10°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Z5U
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    Yes
  • Size Code
    3015
  • Height
    7.62mm
  • Width
    7.62mm